Posilovna

6. dubna 2011 v 12:05 |  Připravte se na léto

Posilovny, recept na krásné a pevné tělo za čtyřicet dní

Léto se kvapem blíží a vy na sobě v zrcadle vidíte zakulacené břicho a povadlé svaly? Zamiřte do posilovny. Pod dohledem zkušeného trenéra si již za šest týdnů vypracujete svůdné tělo.
Trenérka ve fitness Ladies Gym Eva Šimůnková
Trenérka ve fitness Ladies Gym Eva Šimůnková Trenérka ve fitness Ladies Gym Eva Šimůnková Trenérka ve fitness Ladies Gym Eva Šimůnková Trenérka ve fitness Ladies Gym Eva Šimůnková Trenérka ve fitness Ladies Gym Eva Šimůnková


S příchodem jara lidé odhazují teplé svetry a volné mikiny. Právě pod ně během zimních měsíců schovávali nadbytečná kila. V šatech a krátkých tílkách se už však nic neukryje. Co teď? Kam s faldíky a povislým pozadím? Co dělat s ­nevypracovaným tělem?
Pomoc nabízí posilovny a fitcentra na jižní Moravě. Právě tam dokáží vyškolení trenéři udělat z rosolovitého těla naprostý zázrak.
"Jsme zvyklí, že lidé chtějí vypadat hlavně na léto dobře. Proto každoročně s příchodem jara připravujeme speciální program s názvem Šest týdnů do plavek," uvedla Hana Karvašová ze Star fitness v ­Brně.

Při špatných pohybech hrozí dokonce úraz

Do posilovny můžete zamířit v­ kterémkoliv věku. Cvičící však musí být v dobré zdravotní kondičce. "V tradičních posilovnách najdete spíše mladé kluky, ale do fitcenter chodí starší věková kategorie. Třeba u nás mají naši cvičící v ­průměru kolem čtyřiceti let," dodala Karvašová.
Aby se však výsledky cvičení opravdu projevily tak, jak je žádoucí, je vhodné si nechat poradit od trenéra. V každé lepší posilovně by měl být k dispozici.
Trenérka ve fitness Ladies Gym Eva Šimůnková
"Cvičení je věda sama pro sebe a­ člověk, co se o něj nikdy nezajímal, neví, co správně na stroji provádět. Nejenže jeho snaha bude kontraproduktivní, ale hrozí i to, že se zraní," popsal Jan Florián, který se posilování pravidelně věnuje už devět let.
Podle něj je důležité, aby si každý ujasnil, co od cvičení očekává. "Ženy touží většinou zhubnout, naopak muži chtějí nabrat svalovou hmotu," dodává Florián. Právě to bylo i jeho motivací. "Byl to první impulz, proč jsem se na posilování dal. Byla to ta krása těla," dodal pětadvacetiletý mladík.

Posilovna jako laboratoř, kde má každý stroj svoje místo

Podle přání cvičícího pak trenér vymyslí individuální cvičební program. Většina moderních posiloven je rozdělena na několik zón. Nejdříve se začíná cvičit v té aerobní, kde jsou například rotopedy, běhací pásy či veslovací stroje.
Na nich se sportovec patnáct minut rozehřívá. "Pak následuje protahování strečinkem všech svalových partií," uvedla Kateřina Suchánková ze Studia Ladies Gym. Právě strečinkem se předchází zraněním a natáhnutým svalům. Pak už je možné přejít na cvičení na strojích a s činkami.
Trenérka ve fitness Ladies Gym Eva Šimůnková
Aby byla vaše námaha opravdu vidět, musí se do posilovny chodit pravidelně. "Cvičit by se mělo dvakrát až třikrát týdně. Stačí hodinka či hodina a půl," popsala Suchánková.
Podle ní záleží na jednotlivci, kdy se ukážou první výsledky. "Hodně lidí se diví, že na nich námaha v posilovně není vidět. Není se čemu divit. Většina z nich má totiž špatný jídelníček," dodala trenérka.
Trenérka ve fitness Ladies Gym Eva Šimůnková
Kromě toho, že se lidé rozhodnou chodit do posilovny, měli by se také s trenérem poradit o vhodné stravě, kterou budou doplňovat svoje cviky.
"Myslela jsem si, že kromě cvičení nemusím nic dělat. Ona je to opravdu celá věda. Hodně mi také pomáhá pití nejrůznějších nápojů během cvičení," popsala studentka Lenka, která je v posilovně pravidelnou návštěvnicí.

Ženy se před muži stydí

"Nechci mít velký svaly, jen chci být pevná. Je však těžké najít dobrou posilovnu. I když tomu tak nejspíš není, v některých jsem měla pocit, že mě muži na strojích okoukávají. A to jsem se pak styděla," svěřila se dívka.
Posilovny jsou totiž pořád přece jen doménou mužů, a ne všechny ženy se v nich proto cítí dobře. "U nás najdete převahu mužů, žen je zde pomálu," potvrdila setrvalý stav pracovnice brněnského A-fit fitness centra.
Trenérka ve fitness Ladies Gym Eva Šimůnková
Proto před pěti lety vzniklo v ­Brně fitcentrum určené pouze pro ženy. "Nic takového tu neexistovalo. Rozhodli jsme se do toho jít a nelitujeme," popisuje Kateřina Suchánková. Podle ní ženy tuto možnost cvičení hojně využívají.
"Ženy mají opravdu zájem cvičit v ženském prostředí," dodává Suchánková a tvrdí, že dámy si nemohou svoji posilovnu, kde je trénují opět jen samé ženy, vynachválit.

posilovny


Při balení tašky do posilovny by cvičící rozhodně neměl zapomenout na kvalitní sportovní boty. Ty by měly mít čistou podrážku, v některých sportovních centrech dokonce vyžadují sálové tenisky.
Přibalit by si sportovec měl tepláky a tričko. V tašce by také neměly chybět dva ručníky, jeden využijete na cvičení, druhý do ­sprchy. Dále pak toaletní potřeby, pro ženy čelenku do vlasů a savé bavlněné ponožky.
Na­ cvičení by si měl každý brát lahev s vodou bez bublinek.

Rady do posilovny

Před cvičením je nutné připravit tělo na zátěž, nevyplatí se proto podcenit rozcvičení a ­protahování. Tím se předejde zraněním.
Při cvičení by měl každý trénovat všechny svalové partie rovnoměrně. Aby bylo cvičení vidět, je nutné posilovnu navštěvovat alespoň dvakrát týdně. Začátečníci by se měli zaměřit na­jednodušší cviky.
Během výkonů na strojích by měl cvičící neustále doplňovat tekutiny. Pít se doporučuje čistá voda či iontové nápoje.
Při cvičení na strojích je také z ­hygienických důvodů vhodné, aby si sportovci pod sebe na stroje dávali ručník.
Ve většině dobrých posiloven je v ­místnosti trenér či vyškolený personál, jenž by měl úplným začátečníkům poradit jak správně na stroji svoje tělo trápit. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 AniLoveRock AniLoveRock | Web | 6. dubna 2011 v 12:38 | Reagovat

jj,je super,líbí se mi že není o celebritách jako každý druhý blog(můj je sice taky o celebritě...:))a designy si dělám výhradně sama=)

2 Pavla Pavla | E-mail | Web | 6. dubna 2011 v 12:56 | Reagovat

[1]:Moc ti děkuji :)

3 AniLoveRock AniLoveRock | Web | 6. dubna 2011 v 13:03 | Reagovat

Ale na to musíš mít nějaký grafický program např.PhotoFiltre,PhotoShop atd...

4 AniLoveRock AniLoveRock | Web | 6. dubna 2011 v 13:36 | Reagovat

Asi tě zklamu ale já designy nedělám ani vyjímečně za 1.nemám na to moc času a za 2.kdybych udělala někomu design tak se toho ostatní chytí a hned mě zahrnou objednávkama.ale jestli chceš,dám ti super odkaz na blog odkud si můžeš stáhnout PhotoFiltre(já ho tam taky stáhla,neboj je to zadarmo).pak až si to stáhneš,tak prohledej různé grafické blogy s návody jak udělat design a nebo já ti taky můžu pár odkazů na takoé blogy dát:)

5 Katka01 Katka01 | 6. dubna 2011 v 15:30 | Reagovat

NEČTĚTE TO !VNEJBLIŽŠÍ PÁTEK POLÍBÍŠ SVOU ŽIVOTNÍ LÁSKU. ZÍTRA BUDENEJLEPŠÍ DEN TVÉHOŽIVOTA. POKUD JSI TOHLE ZAČAL/A ČÍST,MUSÍŠ UDĚLATTOHLE:1.řekni své jméno 10×2. řekni jméno své matky 5×3. řekni jméno svélásky3×4.pošli to do čtyř dalších skupin...Když to uděláš,tvá láskatě v nejbližší pátek políbí. Když tohle přečteš...... anepošleš............ to,budeš mít velkou smůlu. Pošli to 5 skupinám do 143minut.Kdyžbudeš hotov/a stiskni klávesu F6 a jménotvé lásky se objevívvelkýmipísmeny Na obrazovce. To je tak divný,PROTOŽE to vlastně funguje

6 ♥ Matulinka ♥ ♥ Matulinka ♥ | Web | 6. dubna 2011 v 16:51 | Reagovat

Ještěže nemam problémy s nadváhou..zlatej muj metabolismus :D to si jdu jenom dvakrát týdně zaběhat a mam to z krku :D

7 Leňourek Leňourek | Web | 6. dubna 2011 v 18:31 | Reagovat

děkuji

8 arianna-b arianna-b | 6. dubna 2011 v 18:54 | Reagovat

Ahoj :) Delam designy na objednavku.
Mozna bych jsi chtela ;)
Kdyztak se mi ozvi na blog.
Dekuju.. :)))

9 Anet Anet | Web | 6. dubna 2011 v 20:08 | Reagovat

Děkuji :P Tvůj taky.. máš tady dobrý články a tak... :)

10 PAVLA PAVLA | Web | 16. dubna 2011 v 11:53 | Reagovat

[8]:nenapsala jsi mi na jaký blog :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama