Květen 2011

Zpěvačky a zpěváci

28. května 2011 v 8:35 Ifresh

Helena Vondráčková: "Mám ještě dost síly a energie"


Helena Vondráčková se nezastaví: koncertuje, nahrává, natáčí, spolupracuje s mladým nadaným muzikantem Davidem Deylem a navíc si pro své fanoušky přichystala nové DVD s názvem Já půjdu dál. Zajímalo nás, jak to všechno zvládá.


Stíháte vůbec někdy odpočívat?
Protože jsem v poslední době velmi pracovně vytížena, musím i odpočívat. Nedávno jsme se vrátili z Floridy, kde jsme byli tři týdny, to byla skvělá relaxace. Chodili jsme s činkami po pláži, každé ráno deset kilometrů. Jezdili jsme na kolech, vodních lyžích, vodních skútrech. Zažili jsme tam i jedno malé tornádo, tak jsme se chvíli i báli. A pečovat musím i o hlas, udržovat ho v chodu, trénovat…
Sledujete nějaké změny hlasu, například v rozsahu?
S věkem hlas klesá, to je normální. Zajímavé ale je, že zatímco dnes můžu zpívat dejme tomu o kvartu níž, než když jsem začínala, výšky mi pořád zůstávají. Rozsah se mi tedy zvětšuje. Přičítám to svému pravidelnému hlasovému cvičení.
"Odzimnili" jste už váš hausboat na Vltavě?
Odzimnili, uklidili, všechno bylo v pořádku, jenom nám klesající voda trochu pohmoždila plato, které nebylo správně ukotvené. Jinak ale všechno v pohodě, břehy jsme vyčistili od listí, teď budeme natírat stůl a židle. Těším se na to, že v létě tam budeme často jezdit a budeme si užívat krásy povodí Vltavy a Slapské přehrady.
Vydáváte nové DVD Já půjdu dál, byť jste si ho vypůjčili z titulu jedné z písní, zní aktuálně!
Za ten název jsem ráda. Nechtěla jsem, aby DVD vyznívalo příliš nostalgicky, aby budilo dojem, že něco končí. Mám ještě dost síly, energie a elánu k další práci, k tvorbě pěkných písniček, muzikálů, možná i filmů.
Tohle DVD není zdaleka vaše první; tenčí už se vaše televizní a filmové záznamy nebo jich je ještě pořád dost k použití na další DVD?
Myslím si, že záznamů by se našlo ještě na několik DVD, i na tohle jsme vybírali z ohromného množství záznamů. Prvotní předvýběr je dílem Jiřího Svobody, pak jsme to trochu "procedili" spolu a zbytek zůstal na mě - když jsme díky televizi mohli jednotlivé scénky a klipy vidět. Na přetočení všech nebyly totiž peníze a některé věci jsem ani podle názvu neidentifikovala. Některé písničky se třeba točily do deseti pořadů a dnes už jsem si podle názvu nepamatovala, z kterého pořadu je a kdo ji točil. Nakonec jsme vybírali asi z padesáti záznamů, na DVD se jich dostalo šestatřicet.
Při výběru jste si jistě zažila spoustu zábavných nebo nostalgických chvil…
To je pravda. Mnohdy jsem si říkala: kdo tohle točil, kde to bylo? Vzpomínala jsem na režiséry, další spolupracovníky a místa.
Během kariéry jste prošla rukama řady režisérů, na koho vzpomínáte nejraději?
Nostalgicky a ráda vzpomínám na svého prvního režiséra, kterým byl Jaromír Vašta. On přijel v roce 1965 přemluvit mého tatínka, ať mě pustí do Prahy, že na mě dá pozor.
A dal?
Já myslím, že ani nemusel. Vzniklo mezi námi celoživotní hezké přátelství, vytvořili jsme spolu mnoho písniček a pořadů. Třeba Studio A, to byly moje začátky.
S kým spolupracujete nejčastěji dnes?
Pokud se vůbec nějaké hudební pořady dělají, tak například s Jiřím Adamcem, Petrem Soukupem, Michaelem Čechem, Adamem Rezkem a dalšími. Bohužel ale v poslední době vysílací časy televizí pohltily seriály a reality show. Doufám, že se situace zlepší, že se televize k hudebním pořadům vrátí, vždyť se neustále přesvědčujeme o tom, že je lidé mají rádi.
Čekají vaše fanoušky na DVD nějaké rarity?
Některé písně, třeba Jsem Bůh i ďábel, byly točeny filmovou technikou. Při výběru na DVD jsem na ni sama koukala s obrovským překvapením a obdivem. Způsob snímání a propojení s boschovskými obrazy jsou nádherné. Doslechla jsem se, že kvůli té filmové technice dělalo televizi potíže tuhle píseň vysílat, takže se udržela v neobyčejně skvělé kvalitě - což je pro nás dobře. Ráda bych upozornila i na píseň Miláčku - tu jsem dělala v Televarieté a zpívala jsem ji živě! U toho ještě tančím a stepuji, přesto je zazpívaná intonačně přesně. Navíc ji televize dokonale zaznamenala, a to zvukově i obrazově. A jsem ráda i za píseň Simona a Garfunkela Most přes rozbouřené vody s nádherným textem Pavla Vrby. Je krásná a byla jsem opravdu šťastná, že jsme ji našli.
Možná trochu nesourodě vedle všech písní působí bonus s hranou scénkou.
Chtěli jsme, aby DVD bylo pestré a obsahovalo i něco nehudebního. Je to scénka z cyklu Možná přijde i kouzelník. Jmenuje se Nová známost, vystupuji v ní jako lehká děva, kterou si s velkou radostí a hrdostí přivede do rodiny Jiří Korn a představuje ji rodičům. Zdála se nám vtipná.
Mluvíme-li o bonusu DVD, musíme zmínit píseň Nic nás nerozdělí ve třech jazykových verzích.
To je písnička z mého zatím posledního alba Zůstáváš tu se mnou. Tenhle videoklip jsme točili na Krétě a je známkou mého dalšího pochodu, dalšího vývoje.
Proč vlastně vznikly tři jazykové mutace?
Je to možnost nabídnout ji prostřednictvím mých stránek nebo You Tube například pořadatelům akcí v zemích, kam často jezdím, tedy v Polsku, Německu a Rusku.
Anglická verze této písně a klipu neexistuje?
Bohužel ne. Mohli jsme ji natočit, ale už na to nezbýval čas.
Na DVD jsou i dva záznamy z vašeho vystoupení na festivalu v běloruském Vitebsku. Jaký to je festival?
Nádherný! Je to festival, který dává možnost přihlásit se do konkursu komukoliv z Evropy, zrovna teď tam vysíláme českého zpěváka Davida Deyla. Moniku Absolonovou jsem vyslala do poroty, ale také tam vystoupí se dvěma písněmi. A sehnali jsme i malého zpěváčka do paralelně probíhajícího festivalu dětí. Celé je to opravdu zajímavé a skvěle zorganizované. Festival může prostřednictvím satelitu sledovat celý svět, jinak je přímým přenosem vysílán do všech rusky mluvících zemí. Je to jeden z mála festivalů těšících se obrovské oblibě a má tedy obrovský záběr. Z DVD je vidět i báječné publikum, přitom je tenhle festival jak scénou, tak zvukově i světelně na světové úrovni.
Neproniká do festivalu politika?
Vůbec ne. Musím říct, že festival ve Vitebsku je absolutně a výhradně o hudbě. Přirovnala bych ho směle ke stejně skvělému festivalu v polských Sopotech, který si, na rozdíl od všech dalších, pořád drží svoji vysokou úroveň.
Úspěch písně Stín po nás dvou ve Vitebsku vás prý přesvědčil, že stojí za to ji masivněji propagovat i u nás.
To je pravda, ze začátku mi připadalo, že by pro české publikum možná mohla být složitá, hudebně náročná, vždyť tam je zakomponován i operní zpěv. Ohlas ve Vitebsku byl ale obrovský a stejný je, k mé velké radosti, i ohlas u nás.
Mluvila jste o Davidu Deylovi, vy s ním budete spolupracovat úžeji!
Ano, bude hostem v mojí koncertní show Helena: Recitál. To je pořad určený do "komornějších" prostor, tak do tisíce diváků, ve kterém mám hosty, které postupně obměňuji. Na spolupráci s Davidem se těším, myslím si, že je to šikovný a velmi talentovaný kluk, dokonce si písně sám skládá.
Text: DD

Med

19. května 2011 v 12:43 Oblíbenýodkaz
Med - přírodní lék! PostDateIcon Květen 6th, 2011PostAuthorIcon Author: admin Začíná sezóna nového a čerstvého medu, který již včelaři budou co nevidět stáčet. Med je neznámnější a nejdůležitější včelí produkt. Je to hodnotná dietetická potravina, lék a sladidlo. Včely jej vytvářejí z nektaru nebo medovice, které sbírají, a z výměšků hltanových žláz. Výslednou hmotu uskladňují v plástech. Med je velice cenná látka, která by neměla chybět v naší stravě. Má pro člověka hodnoty, které jinými potravinami nelze nahradit. Med obsahuje vodu, fruktózu, sacharózu, složité cukry, minerální lákty, enzymy, organické kyseliny, aminokyseliny, vitamíy, vonné látky, inhibiny aj. Který med je nejkvalitnější? Květový med je přírodní koncentrát nektrau z květů rostlin. Má většinou světlejší barvu. Je snadno stravitelný díky vyššímu obsahu glukózy (hroznového cukru) a fruktózy (ovocného cukru), vhodné jako vysoce hodnotný doplněk výživy dětí, rekonvalescentů, sportovců atd. Květový med je velmi ceněn v lidovém léčitelství. Lesní med je zpravidla tmavší, což způsobují rostlinná barviva obsažená v míze dřevin. V poorvnání s medem květovým obsahuje větší množství fruktózy, ale hlavně minerálních látek a stopových prvků prospívajících lidskému organizmu. Má charakteristckou, velmi lahodou chuť, po kterou jsou tyto medy oblíbené. Pastovaný med je včelí květový med převážně řepkový. Je bohatý na látky bílkovinné povahy a řady vitamínů B1, B2, B6, B12, C, E. Přirozenou vlastností květových medů je, že brzo po vytočení krystalizují. Krystalizace je přirozená a je zárukou jeho pravosti. Mechanickým rozdrcením hrubých krystalů na mikrokrystalky vzniká jemný krém tzv. pastovaný med. Pastovaný med je ideální pomazánkou na chléb a pečivo, zvláště pro děti, neboť zůstává již stále vláčný, lehce se roztírá a nestéká a vyniká lahodou chutí. Pastovaný med neobsahuje žádné konzervační látky. Propolis Včely rovněž produkují propolis. Propolis je směs pryskyřice, éterických olejů a pylu. Používá se od pradávna. Propolis má několik účinků. Je baktericidní - ničí baterie, anestetiské - tlumí citlivost a bolest, stimulační - povzbuzuje imunologický systém organizmu, antitoxické, antivirové dermoplastické - podporuje hojení ran a zajizvení bez strupů, regeneruje kůži. Med i propolis jsou naprosto přírodní léčiva a jejich užívání a používání vám jen a jen prospěje.

Websurf

19. května 2011 v 10:10 Zvyšení návštěvnosti stránek

Výměna reklamy, zvyšuje návštěvnost vašich stránek

Zvyšujeme návštěvnost Vašich stránek naprosto zdarma.
Naprosto jednoduché!

Websurf.cz - reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti zdarma Websurf je unikátní systém na zvýšení návštěvnosti, hodnocení Vašeho webu, zvýšení pageranku.
Systém může používat opravdu každý a to zdarma.
Pokud máte webovou stránku nebo blog, je určen právě pro Vás náš systém.


Nabízíme 4 druhy surfování:
Autosurfování - velice známé a využívané surfování
Manualsurfování - méně známé, ale také velice efektivní získání nových návštěvníků
Bestsurfování - nechte ohodnotit Vaši webovou stránku
Paysurfování - surfování pro firemní webové stránky

Systém obsahuje také katalog webových stránek, možnost propagace pomocí reklamních bannerů, burzu kreditů, přehledné statistiky a samozřejmě nápovědu.

Websurf je optimální řešení, pokud potřebujete zvýšit návštěvnost zdarma.


Zaregistruj se a získej zdarma 250 kreditů pro začátek + 0.9 kredit za každé zobrazení.
1 kredit = 1 zobrazení Tvého webu.

Víme, jak vám zvýšit návštěvnost a oživit Váši webovou stránku zdarma.
Neváhejte a ještě dnes se zaregistrujte do našeho systému, vše je jednoduché a naprosto zdarma.

Něco pro zasmání

19. května 2011 v 9:29 VTIPY


On a ona v posteli. On uvidí na nočním stolku fotku mladíka a ptá se: "To je tvůj manžel nebo milenec?"
"Ne, miláčku, to jsem já před operací.""Chci se s tebou rozvést," říká manžel.
"Ale při sňatku jsi sliboval, že se mnou budeš, dokud nás smrt nerozdělí."
"Ale, Evičko, nenaváděj mě...""Pane vrchní," říká spokojený host číšníkovi. "Oběd byl vynikající, pivo znamenité, obsluha perfektní, teď bych jen rád věděl, s kým jste si mne spletl.""Slyšel jsi, Karle, že František je po smrti? Z ničeho nic to s ním praštilo na schodech u hospody."
"Cestou dovnitř nebo ven?"
"Cestou dovnitř..."
"...taková smůla..."

Žena říká naštvaně svému manželovi: "Už zase piješ?! A to jsi mi tvrdil, že se z tebe stal úplně jiný člověk."
"To jsem sice tvrdil, ale to jsem ještě nemohl vědět, že ten jiný člověk chce taky pít."

V restauraci si stěžuje host vrchnímu: "Na těch vašich záchodech se nedá v klidu posedět, kolik je tam much!"
Vrchní se k němu nakloní a povídá: "Víte, nejlepší je tam chodit v poledne, to jsou všechny mouchy v kuchyni.""Tak co, pane Josefe, proč jste nebyl na pohřbu své tchyně?"
"Ale, víte, jak to chodí. Samá práce a na zábavu nezbývá čas.""Sestro, neříkal pan doktor, co mi vlastně schází?
"Neříkal. Jenom povídal, že prej se to pozná při pitvě."Dědeček jde s vnukem ze hřbitova. Vnuk se ho ptá: "Kolik je ti vlastně let?"
"Už osmdesát osm."
"Tak to to, dědečku, ani nestojí za to, vracet se zpátky."Hladový host si v restauraci objedná vybranou lahůdku. Nervozní vrchní volá do kuchyně: "Máme ještě ústřice, nebo už tady byl hygienik?""Prosím vás, pane vrchní, co jste mi to přinesl? Je to káva nebo čaj? Vžďyť to chutná jako nafta!"
"Tak to bude káva, prosím. Čaj u nás chutná jako terpertýn.""Co byste mi mohl doporučit, pane hostinský?" zeptal se oprimisticky v levné nádražní restauraci host nahlížející do jídelního lístku.
Číšník upřímně odpověděl: "Trpělivost a dobré trávení.""Víte proč opilý muž, když přijde večer domů, nechá šaty ležet na zemi?
"Ne."
"Protože je v nich.""Vždy znovu žasnu, jak krásně vypadáš po třech skleničkách whisky."
"Ale já jsem vůbec nepila."
"Ale já ano.""Václave, proč jsi tak smutný?" ptá se barman stálého zákazníka.
"Ále, žena se mnou spí jen jednou týdně," odpoví Václav.
"No tak to máš ještě kliku," povídá barman, "s ostatnímu hosty spí nejvýš jednou za měsíc."Pozdě večer Maruška žaluje své matce: "Maminko, maminko, tatínek je zase opilý."
"A jaks to, Mařenko, poznala?"
"Je v koupelně a holí zrcadlo."Barman se ptal pana Františka, co si dá. Ten mu odpovědět: "Chcí nějaké překvapení."
Ukázal mu tedy fotky jeho nahé ženy."Sousedka se ptá: "Jestlipak také pomáháte manželce v domácnosti, pane Havlíku?"
"No samozřejmě, že pomáhám, paní Kopečná. Po večeři chodím na pivo do hospody, aby se nemusela tahat ze samoobsluhy s lahvovým."Co je zjevení a co zázrak?
ZJEVENÍ - kdyby se ve vládě objevil Duch svatý a řekl jim, že to dělají špatně. ZÁZRAK -kdyby na to přišli sami.
Hádanka:
Leží pán na louce, je teple oblečený, na zádech má ruksak a kolem poletují mouchy. Co má pán v ruksaku?
Padák."Tak nevím,pane Strusko," povídá doktor a odkládá fonendoskop. "Buď špatně slyším, nebo už nejste naživu."Pan Novosad zemřel. Lékař taktně oznamuje jeho manželce tuto smutnou novinu. "Vážená paní, mám pro vás dvě zprávy: jednu dobrou a jednu špatnou. Nejdříve tu dobrou: vysoké teploty vašeho manžela už klesly..."Uklizečka přijde na policejní stanici s tím, že byla v práci znásilněna. Policista ji vyslýchá, klade intimní otázky a nakonec vypění a říká:
"Proboha, ženská, to jste nemohla utéct?!"
"Kam? Vlevo - zeď! Vpravo - zeď! Za mnou chlap a přede mnou - vytřeno!"Mladá žena jde v noci sama parkem. Najednou se z křoví vyřítí muž, povalí ji na zem a znásilní. Když se zvedá a zapíná si kalhoty, s úsměvem povídá:
"Až se to narodí, tak tomu můžeš říkat třeba Karel."
Žena se na něj také usměje a povídá: "Až se to projeví, tak tomu můžeš říkat třeba chřipka..."


Odkazy

19. května 2011 v 9:01 Dámská moda

Hubla jsem v pohodě


První kila jdou dolů většinou snadno, horší to však bývá s posledními pár kilogramy, na kterých se váha zasekne a ne a ne dolů. Pak bývá potřeba opravdu radikální úprava jídelníčku a nastartování metabolismu, aby se hubnutí opět rozjelo.
Simona
Věk: 36 let Váha před: 89 kg Váha po: 68 kg Zaměstnání: na mateřské
PŘED

Co je dieta v pohodě?

Jde o "krabičkovou" dietu, při které vám denně přivezou až před dveře vybraný typ dietní stravy sestavený ve spolupráci s odborníky na výživu z Centra preventivní medicíny - Prevence 2000. Na výběr máte i speciální redukční řadu Gurmán, při které jíte sice dietní, ale opravdové gurmánské lahůdky. Kromě redukční diety jsou k dispozici i řady: Vegetarián, Diabetik, Celiak apod. Více na www.dietavpohode.cz

Na zázraky jsem nevěřila

S váhou jsem v minulosti neměla vážnější problémy, ale hodně jsem přibrala v těhotenství. Bylo to neuvěřitelných 36 kg, což bylo dáno i tím, že jsem čekala dvojčátka. Následně jsem pochopitelně zhubla, ale náročný denní režim mi nedovolil věnovat se sama sobě. Vedle péče o děti to bylo nejprve dokončení studia na VŠ a pak hned zaměstnání. Návrat na původní váhu se proto logicky nedařil. Sice jsem něco zhubla sama cvičením, ale stále mi ještě chybělo dost do mé ideální váhy. Když jsem se dozvěděla o dietě, která je nenáročná na čas a přitom nabízí efektivní a uvěřitelné výsledky (žádné zázraky do deseti dnů), neváhala jsem.
Po dietě zhubla: 21 kg

Dieta byla skutečně v pohodě

Příbuzný mi doporučil tzv. dietu v pohodě, se kterou měl osobní zkušenost. Týden jsem odebírala jídlo na zkoušku a zjistila jsem, že mi tento způsob naprosto vyhovuje. Líbilo se mi, že jídlo na celý den dostanu až před dveře a nemusím se o nic starat.
Při zahájení diety jsem také obdržela podrobné instrukce a mnoho informací ohledně stravování. Kromě toho mi také vysvětlili, jak důležitý je pitný režim. Přiznám se, že s tím jsem měla do té doby velký problém a hodně jsem to podceňovala.

Vařila jsem podle kuchařky

Hubla jsem relativně rychle. Svoji váhu jsem upravila přibližně za dva měsíce, což považuji za velmi slušný výsledek. Během těchto dvou měsíců jsem shodila přibližně 7 kg. Pak jsem se již cítila dostatečně vycvičená a motivovaná, takže jsem si troufla na to, připravovat si o víkendech jídlo sama doma. Velkou pomocí mi byly recepty diety v pohodě a kuchařka od paní Málkové, kterou mi doporučili.
Zjistila jsem, že když zvládnu korigovat množství a jíst pravidelně, můžu jíst vlastně cokoli jako dřív a stejně tak se mnou i moje rodina.

Inspirovala jsem manžela i tátu

Přiznám se, že jsem si vymyslela trochu zvláštní motivaci. Každý shozený kilogram jsem "zreálnila" do podoby kamene. Je to vážně zvláštní, dívat se na hromadu kamenů a říkat si, tohle všechno jsem musela nosit na sobě. Velkou motivací mi bylo také okolí, které si mé postupné proměny samozřejmě všimlo. A těší mne ještě jedna věc. Svým příkladem jsem inspirovala i svého manžela a tátu.
Zjistili, že dieta nemusí znamenat odříkání, a začali úspěšně hubnout. Docela jim závidím, jejich výsledky jsou výraznější než moje, ale chlapům se prý hubne lépe.

Typicky denní jídelníček při hubnutí:

Snídaně: plátky Knuspi Crispbread s pomazánkou, zelenina Svačina: banánový tvaroh Oběd: losos s omáčkou, rýže, zeleninová obloha Svačina: zeleninový salát se sýrem Večeře: kuskus s kuřecím masem
O autorovi| Text a produkce: Pavla Maříková