Cviky na břicho-1díl

7. června 2011 v 9:37 |  CVIČENÍ

Týdenní posilování

Vybudujte si s námi skvělé břišáky

Vybudujte si s námi skvělé břišákyLéto je tady a Vy stále nejste spokojený se svoji postavou? Nezoufejte a pojďte si s námi každý týden procvičit jednu partii Vašeho těla. Tento týden se budeme věnovat břišním svalům. Pár pravidel a každý den cvičební video vám pomůže k vyrýsovaným břišním svalům za pár dní. Kdo by nechtěl mít krásné a ploché bříško do plavek?

K získání plochého břicha je nutné pravidelné posilování. Vzhledem k tomu, že lidské tělo má velkou schopnost adaptace, a to platí i v případě cvičení, doporučuje se jednotlivé druhy cvičení kombinovat. Jinak si tělo rychle zvykne na zátěž a přestane reagovat. Cviky na břicho musejí být komplexní. Je třeba procvičit všechny svaly na břiše - tedy přímé i šikmé břišní svaly. Než začnete cvičit, nezapomeňte svaly zahřát strečinkem a aerobním cvičením! Nejde si jen lehnout a začít. Při nedostatečném zahřátí svalů může dojít k jejich natažení anebo v horším případě natržení.
Cvičební video pro dnešní den

Pro vytvarování postavy se doporučuje cvičit v sériích - ty by měly být 2 - 3 pro každý cvik. Počet opakování v sérii závisí na vaší zdatnosti. Pohybují se od 20 do 50 opakování v jedné sérii. A ještě něco - jestliže chcete docílit kýženého efektu, nezbývá vám, než cvičit alespoň 3x týdně. Břišní svaly mají totiž poměrně rychlou regeneraci.

Všeobecně platí, že břicho je vhodné procvičovat cviky s vlastní váhou těla. Tedy variace cviků jako jsou lehy-sedy, zkracovačky atd. Ale pozor! Zapomeňte na lehy-sedy klasickým způsobem, kdy dolehne až na zem a posléze se vytáhnete až do pozice sedu. To je cvičení zbytečné, ba co hůř, spíš si můžete uškodit. V těchto pozicích je totiž břicho je zatěžováno minimálně a vše naopak táhnou záda, případně krční páteř. Cviky na břicho by měly být prováděny v malém rozpětí - pohyb zhruba 5 cm - pouze v pozici, kdy je břicho nejvíce zatíženo!

Samozřejmě se správnou a zdravou výživou budou Vaše výsledky vidět dříve. Takže neváhejte a podívejte se na jídelníčky portálu FITHALL.cz. Všechny naše zdravé recepty naleznete zde

Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama