Oblíbenýodkaz

Muj web

19. září 2011 v 9:59

Český domov

13. června 2011 v 16:10
Encefalitidou se letos nakazilo už 40 lidí Mírná zima a teplé jaro vytvářejí příznivé podmínky pro nadměrný výskyt klíšťat. Při vytahování líštěte s ním nekruťte, ale kývejde s ním zprava do leva foto: google Při vytahování líštěte s ním nekruťte, ale kývejde s ním zprava do leva Podle údajů Státního zdravotního ústavu se během letošního roku zatím nakazilo 651 lidí lymeskou boreliózou, klíšťovou encefalitidou onemocnělo už 40 lidí. Počet lidí nakažených klíšťovou encefalitidou stále roste. Aktivitu klíšťat pro vás budeme celé léto sledovat. Aktivita klíšťat pro tento týden středa čtvrtek pátek sobota neděle 8. 6. 9. 6. 10. 6. 11. 6. 12. 6. 10 9 10 10 10 Stupně 9 a 10 = nejvyšší riziko - Doporučení: Použití repelentu. Nevstupovat volně do listnatých a smíšených lesů, pohyb pouze po zpevněných cestách. Večer a ráno prohlídka těla, případně odstranění klíšťat. Zdroj: Ministerstvo zdravotnictvíhttp://www.ordinace.cz/diskuse/aktivni-maminka-online/

Med

19. května 2011 v 12:43
Med - přírodní lék! PostDateIcon Květen 6th, 2011PostAuthorIcon Author: admin Začíná sezóna nového a čerstvého medu, který již včelaři budou co nevidět stáčet. Med je neznámnější a nejdůležitější včelí produkt. Je to hodnotná dietetická potravina, lék a sladidlo. Včely jej vytvářejí z nektaru nebo medovice, které sbírají, a z výměšků hltanových žláz. Výslednou hmotu uskladňují v plástech. Med je velice cenná látka, která by neměla chybět v naší stravě. Má pro člověka hodnoty, které jinými potravinami nelze nahradit. Med obsahuje vodu, fruktózu, sacharózu, složité cukry, minerální lákty, enzymy, organické kyseliny, aminokyseliny, vitamíy, vonné látky, inhibiny aj. Který med je nejkvalitnější? Květový med je přírodní koncentrát nektrau z květů rostlin. Má většinou světlejší barvu. Je snadno stravitelný díky vyššímu obsahu glukózy (hroznového cukru) a fruktózy (ovocného cukru), vhodné jako vysoce hodnotný doplněk výživy dětí, rekonvalescentů, sportovců atd. Květový med je velmi ceněn v lidovém léčitelství. Lesní med je zpravidla tmavší, což způsobují rostlinná barviva obsažená v míze dřevin. V poorvnání s medem květovým obsahuje větší množství fruktózy, ale hlavně minerálních látek a stopových prvků prospívajících lidskému organizmu. Má charakteristckou, velmi lahodou chuť, po kterou jsou tyto medy oblíbené. Pastovaný med je včelí květový med převážně řepkový. Je bohatý na látky bílkovinné povahy a řady vitamínů B1, B2, B6, B12, C, E. Přirozenou vlastností květových medů je, že brzo po vytočení krystalizují. Krystalizace je přirozená a je zárukou jeho pravosti. Mechanickým rozdrcením hrubých krystalů na mikrokrystalky vzniká jemný krém tzv. pastovaný med. Pastovaný med je ideální pomazánkou na chléb a pečivo, zvláště pro děti, neboť zůstává již stále vláčný, lehce se roztírá a nestéká a vyniká lahodou chutí. Pastovaný med neobsahuje žádné konzervační látky. Propolis Včely rovněž produkují propolis. Propolis je směs pryskyřice, éterických olejů a pylu. Používá se od pradávna. Propolis má několik účinků. Je baktericidní - ničí baterie, anestetiské - tlumí citlivost a bolest, stimulační - povzbuzuje imunologický systém organizmu, antitoxické, antivirové dermoplastické - podporuje hojení ran a zajizvení bez strupů, regeneruje kůži. Med i propolis jsou naprosto přírodní léčiva a jejich užívání a používání vám jen a jen prospěje.

Pletení z papíru

21. dubna 2011 v 10:58
http://www.pletenizpapiru.cz/user/www-libuska-wbs-cz  

Ordinace

21. dubna 2011 v 9:33
http://www.ordinace.cz/clanek/aktivni-maminka-online-tyden-prvni-kam-chodi-tajne-brecet-unavou  

Oblíbené blogy a weby

3. dubna 2011 v 11:32

http://www.tetoska.blog.cz


 
19288.jpg
Chytrá Žena - Fotoalbum

Partneři

1. dubna 2011 v 7:20
 

Odkazy

11. února 2011 v 13:04
Příroda.cz

Ifresh

7. února 2011 v 11:44

http://www.ifresh.cz
 

Pivoňka - květinová královna jara

Pivoňka patří mezi oblíbenou jarní trvalku, která vydrží na jednom místě několik let. V Evropě se pěstovaly už ve středověku. Klasikou jsou pivoňky plnokvěté v odrůdách, bílých, růžových a sytě červených. Mezi novinky patří pivoňky v barvách oranžových až po sytě fialovou. Tyto pivoňky patří mezi polokeře, které dorůstají do šířky dvou metrů.

Druhy pivoněk

Pivoňky dřevité se dají vysazovat jako kontejnerové rostlinky od jara do podzimu. Můžete si koupit roubovanou květinu i s květem. Pivoňky lékařské patří mezi dlouhověké trvalky podstatně menší. Brzy zjara se objeví lesklé tmavozelené listy a poté květní poupata. Odrůdy bílé a růžové. Pěstuje se k léčivým a okrasným účelům. Sbírají se korunní plátky z plně rozkvetlých květů.

Léčivé jsou rovněž kořeny. Tato léčivka se používá v čajových směsích proti kašli a křečím hladkého svalstva. Jak dřevité pivoňky, tak i bylinné rostou poměrně pomalu. Bohaté kvetení a svou podobu získají teprve po třech letech. Starší rostliny nevyžadují velkou péči, na jaře je přihnojíme kompostem nebo hnojivem, které se používá na růže.
Dále máme pivoňky tenkolisté, které mají listy podobné jako fenykl, květy plné a velké, v sytě červené barvě.

Pivoňka bělokvětá rozkvétá od druhé poloviny května, je vyšlechtěno nejvíce barevných odrůd od bílé, sytě červené až po fialovou. Pivoňky ozdobí zahradu nejen v době kvetení, ale po celý rok svými krásnými listy.

Pěstování pivoněk

Nejprve si vybereme vhodné místo na pěstování pivoněk. Daří se jim dobře na slunném místě i v polostínu s půdou bohatou na živiny. Pivoňka je zpravidla na jednom místě několik let. Časté přesazování jí nesvědčí. Na výsadbu budeme potřebovat jámu, která by měla mít nejméně 50 x 50 cm, kterou vyplníme rašelinou a kompostem. V době růstu vyžadují dostatek vláhy. Nejvhodnější doba pro přesazování a vysazování je od konce srpna do začátku října. Množíme je koncem léta dělením trsů.

Nejkrásnější jsou pivoňky šest až osm let staré. Na jednom místě ji ponecháváme deset až patnáct let.
Jestliže kvetou málo, je to známka, že rostlinám něco schází. Může to být nedostatek živin, nevhodné stanoviště, příliš hluboká, nebo naopak mělká výsadba.

Pivoňky zvládají velmi dobře chladné období roku. Velmi dobře odolávají mrazu. Při velkých mrazech bychom je měli zakrýt chvojím.

Květy pivoněk můžeme také sušit na různá květinová aranžmá, které můžeme použít do kytiček, věnečků a různých sušených dekorací. Sušíme je jednotlivě zavěšené v tmavé, dobře větrané místnosti, nejlépe na půdě.

Pivoňky vyniknou nejlépe samostatně. Jsou oblíbené pro svoji křehkou krásu a jsou považovány za jedny z nejkrásnějších trvalek.
                        

Reklama

4. února 2011 v 14:32


Reklama Tady klikněte,za to nic nedáte

VÝMĚNAODKAZU

21. ledna 2011 v 10:47

Chytrá Žena - Společnost

SEOSURF

21. ledna 2011 v 10:24


http://www.seosurf.cz/?ref=1666" title="SeoSurf - Zvýšení návštěvnosti stránek zdarma">http://www.seosurf.cz/images/seosurf_banner_468x60.gif" border="0" alt="zvýšení návštěvnosti stránek" />

OPEN-VÝDĚLEK

21. ledna 2011 v 9:26
OPENMLM    díky registrací do Openmlm si mužete výrazně zvýšit své příjmy.Podrobnosti na mém odkazu,váše dotazy ráda zodpovím

OPEN

21. ledna 2011 v 9:06


KOCOURKUK

18. ledna 2011 v 10:13


 
 

Reklama